Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Cilolar – Reşko Zirve Etkinliği

21 Aralık 2019 - 27 Aralık 2019

Her kış gitmeye çalıştığımız Cilo Dağlarına yine varız diyoruz. Ciloların en yüksek zirvesi Reşko’ ya(4135 m.) çıkıyoruz.
2013′ te, 32 yıl aradan sonra, Klosdag Kulübü olarak İlk KIŞ çıkışını gerçekleştirmiştik. Sonraki yıllarda iki KIŞ denememiz daha oldu.. Birinde hava şartları izin vermedi, sonuncusunda ise aşırı kar yüzünden 100 metre kala dönmek zorunda kaldık…
Şimdi bir kez daha bu başarıyı yakalamak ve oralarda olmak istiyoruz. Gerekli özel izin ve yazışmalar yapıldı. Gelin şimdi bu coşkuyu ve birlikteliği beraber yaşayalım…

PROGRAM :

21 Aralık Cumartesi günü Yüksekova’ da toplanıyoruz. Ulaşım için önereceğimiz Uçak(Van, Hakkari, Yüksekova) olacaktır. Belirteceğimiz mekanda uygun saat aralıklarında olmanızı istiyoruz. Günün koşullarına göre ya ilk kamp yerine o gün hareket edeceğiz ya da koşullara göre otelimize yerleşeceğiz..

22 Aralık Pazar Serpel Yaylasındayız(2100m.). Bugün çevrede küçük gezmeceler ve çıkış için gerekli hazırlıklar yapılacak..

23 Aralık Pazartesi dik bir kar-buz etabı bizi bekliyor. Azap Kulvarı diye adlandılarılan yaklaşık 800 metrelik etabı kamp yükü ile birlikte çıkacağız. Talane Yaylası, Horkadim Kamp(3000m.) alanına çadır atıyoruz.

24 Aralık Salı kampımızda dinlenme günü. Sadece Aklimatizasyon için üst metrajlara çıkılıp inilecek. Bolca gıda ve sıvı tüketimine devam..

25 Aralık Çarşamba sabahın erken saatlerinde zirve için rotaya koyuluyoruz. Hedefimiz öğleden önce zirvede olmak. Özellikle sırt ve kılçık hattı etabın en zor kısmı. Bu zorluğu belirleyen ise karın yoğunluğu. Özellikle Aralık ayını seçtik ki kar yağışı açısından daha az bir konsepte sahip olsun. Reşkonun Doruğuna ulaşıp çok zaman kaybetmeden çadır alanımıza geri döneceğiz. Kutlama ve Afterparti bizi bekliyor ,’)

26 Aralık Perşembe çadırları toplayıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Alt kampı da geçip köyde bizi bekleyen aracımız ile Yüksekovada’ki otelimize geçiyoruz.

27 Aralık Cuma ayrılık vakti. Ekip kucaklaşıp ilgili ulaşım noktalarına hareket ediyor…

NOT : İzni ve vakti olanlar ile ilgili çok özel bir bölgeye BUZ-ŞELALE Tırmanışına gideceğiz. Bu özel tırmanış KLOSDAG için sizlere bir armağan olacak. Umarım vakit ayırabilirsiniz…

GETİRİLMESİ GEREKENLER

• Sırt Çantası, Baton, Tozluk, Dağcı Botu.
• Uyku Tulumu, Mat, Çadır, Kafa Feneri.
• Kask, Kazma, Krampon, Kürek.
• Balaklava, Şapka, Bere, Buff.
• Termal İçlik, Makro-Mikro Polar, Teknik Ceket-Mont.
• İki Parmak Dış Eldiven, 5 Parmak İç Eldiven, Termal Çoraplar.
• Düdük, Çakı, Ocak Kafası, Kartuş Tüpü, Çakmak-Kibrit.
• Matara, Termos, Kap-Kacak, Kaşık-Çatal, Kupa.
• Varsa Kullandığınız İlaçlarınız ve Şahsi Eşyalarınız.

Dipnot : Yukarıda ki malzemelerden eksiğiniz var ise kulüpten kiralamayı tercih edebilirsiniz. Alışveriş kısmını evinizden yapabileceğiniz gibi bölgeye varınca oradan da temin edebileceksiniz.

BİLGİ : +90 555 318 8029
(Kaydınız gerçekleştirildikten sonra, Geçici WhatsApp grubuna dahil edileceksiniz. İrtibat-iletişim genelde bunun üzerinden yürütülecektir.)

Sitemize önce “Yeni Üye” girişi ile WEB Üyeliğinizi oluşturuyorsunuz. Belirlediğiniz şifrenizi unutmayın. Moderatör ONAYINDAN sonra(bu 1 saat ile 24 saat arası sürebilir) siteye girerek ilgili etkinliği seçebiliyorsunuz. “Üye Girişi İle Etkinliğe Katıl”
ibaresini tıklayarak bir defaya bilgilerinizi doldurup, ONAYINIZI yapıyorsunuz. Bir sonraki etkinliklere katılımınız sırasında, sistem bilgileriniz Otomatikman önünüze geldiğinde, yapmanız gereken tek şey onay tuşunu tıklamak oluyor,’) Eğer şifrenizi unutursanız talep etmeniz sonucu, e-mail adresiniz ile yeni şifrenizi belirleyebiliyorsunuz.

Etkinlik Künyesi

Etkinlik Koordinatörü:Sönmez ERKAYA
Kontenjan:15 Kişi ile sınırlıdır.
Katılanlar:3
Yer:Hakkari

Ulaşım

21 Aralık Cumartesi günü Yüksekova’ da toplanıyoruz. Ulaşım için önereceğimiz Uçak(Van, Hakkari, Yüksekova) olacaktır. Belirteceğimiz mekanda uygun saat aralıklarında olmanızı istiyoruz. Günün koşullarına göre ya ilk kamp yerine o gün hareket edeceğiz ya da koşullara göre otelimize yerleşeceğiz..

Uyarılar

Doğal afet, toplumsal olaylar, kaza, araç bozulması gibi bizim dışımızda gelişen durumlardan sorumlu tutulamayız. Bu tip durumlarda erteleme ya da iptal sözkonusu olabilir.

Kulüp etkinliklerimize katılanların doğasporlarını yapmaya engel olucu fiziki-manevi sağlık durumları var ise kesinlikle lider-rehberi bilgilendiriniz.

Kulüp faaliyetlerimizde lüks-konfor-hizmet gibi beklentiler aranmayıp Ekip Uyumu ve Birlikteliğini esas almaktayız. Ticari bir kurum olmadığımızdan bunu özellikle vurgular, aksi davrananların ya da bu ilkeleri kabul etmeyenleri bir sonraki faaliyete alamıyoruz.

Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Son dakika iptallerinin haber verilmemesi bizi çok zor durumda bırakmakta aynı zamanda yedek yazılan kişilerin faaliyete katılma şansını da yok etmektedir, bu konuya dikkatinizi çekeriz.

Etkinlik Fotoları

KAYIT İÇİN :

Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt yaptırmalısınız. Facebook’dan katılım ibaresini seçmeniz yeterli değildir.
Unutmayın siteye “üye olmak” ayrı, “etkinliğe kayıt” olmak farklı. Bir kere kayıt için istenen bilgileri girdiğinizde, sistem bir sonrakinde sizi tanıyor.

ŞİMDİDEN KEYİFLİ AKTİVİTELER
KLOSDAG İHTİSAS KULÜBÜ

Üye girişi yaptıktan sonra gelen bilgilerinizi kontrol ediniz ve değişiklik varsa ilgili yeri düzelttikten sonra en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

Formu doldurduktan sonra kontrol ediniz ve en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

Adınız

Soyadınız

Email Adres

Cep Tel

TC No

Doğum Tarihiniz

Kan Grubunuz

Acil Durumda Aranacak Kişi Adı-Soyadı ve Yakınlık Derecesi (Etkinliğe katılmayan dışarıdan biri olmalı)

Acil Durumda Aranacak Tel


Detaylar

Başlangıç:
21 Aralık 2019
Bitiş:
27 Aralık 2019
Website:
http://www.klosdag.org

Organizatör

Klosdag İhtisas Kulübü
Website:
http://www.klosdag.org

2 Yanıt - "Sorularınızı aşağıda ekleyebilirsiniz"

 • comment-avatar
  Şirin Teber
  27 Kasım 2019 (15:49)
  Yanıtla

  Merhaba 🙂 ben sadece yuruyus ve kamp yaptim. Bu etkinlik için dağcılık eğitimi gerekli mi ? Tarihler uyarsa katılmayı çok isterim.

 • Hatice Erener
  Hatice Erener
  30 Kasım 2019 (17:45)
  Yanıtla

  Görüşmek üzere


Söylemek istediğiniz bir şey mi var?

HTML kullanılabilir