Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

AĞRI Dağı Zirve Etkinliği

3 Temmuz 2021 - 11 Temmuz 2021

AgriDagi 2021Temmuz 01
Bu etkinlikte Ağrı Basecamp, İshakpaşa Sarayı, Dünyanın 2 . Meteor Çukuru, Urartu Kalesi, Ahmed-i Hani, Diyadin Kaplıcaları ve Meya Mağaraları gibi Kültürel Değerleri de gezme olasılığımız olacak.
Yöresel Yemeklerini, Türkülerini, İnsanını, Coğrafyayı yakından tanıma imkanı bulacaksınız. Bu bir dağ faaliyetidir konfor beklentisi olan katılımcılar için uygun değildir.

PROGRAM :

1.Gün (3 Temmuz Cumartesi): Doğubayazıt’ ta Buluşuyoruz. İsteyen uçak (Ağrı, Iğdır, Van) ile, Tren ya da Karayolunu kullanarak ulaşımını sağlıyor. Doğubayazıt Bağevin’de bulunan otelimizde toplanıyoruz. Akşam Yemeğinde Yöresel Lezzetleri tadıyoruz. Konaklama otelimizde.
2. Gün (4 Temmuz Pazar): Bağevinde alacağımız kahvaltının ardından Transfer Araçlarımız ile Çevirme Köyüne gidiyoruz. Burada yüklerimizi Atlara yerleştiriyoruz. Küçük bir sırt çantasını yanımıza alarak 3200 metredeki Ana Kampımıza yürüyoruz.
3. Gün (5 Temmuz Pazartesi): Bugün yüksekliğe uyum (Aklimatizasyon) sağlamak için irtifa yürüyüşü yapıp, tekrar kampımıza dönüyoruz.
4. Gün (6 Temmuz Salı): Çadırları söküp, eşyalarımızı Atlara yükleyip, 4200 metredeki çadır alanımıza geçiyoruz.
5. Gün (7 Temmuz Çarşamba): Zirve günü. Gerekli donanım ve uygunluğu sağlayıp rotaya giriyoruz. Hedef öğleden önce dorukta(5137 metre) olmak. Kutlama ve Fotoğraf çekimlerinden sonra süratle 4200 kampına iniyoruz.
6. Gün (8 Temmuz Perşembe): Olası kötü hava şartlarına istinaden opsiyonlu gün.
7. Gün (9 Temmuz Cuma): Ana kampa inip, oradan Çevirme Köyüne ve Doğubayazıt’a geçiyoruz. Konaklama bağevindeki otelimizde.
8. Gün (10 Temmuz Cumartesi): Dileyen bugün erkenden dönüşe geçebiliyor. Çevre ve Kültür gezilerine katılmak isteyenler bir gece daha kalabilir (Kalmak isteyenler otele 1 gece extra konaklama ücreti ödeyecek).
9. Gün (11 Temmuz Pazar): Kahvaltı ve Hediyelik Eşyaların alımından sonra katılımcılarımız eve dönüş için ulaşımlarını sağlayabilirler.

Bu bir yolculuktur zirve için dağ izin vermeyebilir. Yola çıkıp izin vermesini umacağız. Rehber zirve için uygun performans ve bilgiye sahip olmayan kişilerin anakampta kalmasını isteyip zirveye çıkmasına izin vermeyecektir.
Tüm sporcular dağda rehberin talimatlarına uymak zorundalar. Whatsapp gurubu kurulacak ve tüm iletişim oradan sağlanacaktır. Uçak ile ulaşım yapacaklar 3 Temmuz cumartesi Ağrı veya Iğdır havaalanlarından Doğubayazıt’a geçebilirler. Dönüş ise 10 temmuz cumartesi ve daha sonrası yapabilirsiniz. Uçak biletlerini iptal edilebilir opsiyonlu alınız. Uçak bileti almak için Whatsapp gurubunu takip ederek rehberden onay alınız.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

GEREKLİ MALZEMELER :

– Sırt Çantası, Baton, Tozluk, Bot, Çadır, Uyku Tulumu, Mat.
– Kask, Kazma, Krampon.
– Eldiven, Şapka-Bere-Buff, İç-Orta-Dış Giyim.
– Matara, Termos, Kupa.
– Güneş Gözlüğü, Koruyucu Yüz ve Dudak Kremi.
– Çakı, Kap-Kacak, Çatal-Kaşık, Ocak-Kartuş, Çakmak-Kibrit.
– Akşam ve Sabah öğünü olacak şekilde yiyecek ve içeceklerinizi ayarlayınız. Etkinlik sırasındaki atıştırmalıklarınızı (sandviç, kuru incir-kayısı-erik, fındik-ceviz içi, cezerye bar…gibi) unutmayınız.
– Kullandiginiz İlaclariniz ve Şahsi Eşyalarınız.
DİP NOT : Yukarıdaki malzemelerden eksiği olanlar bizimle iletişime geçerek kiralama usulü ile temin edebilecektir.

UYARILAR :

Bu bir dağ faaliyetidir. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur. Konfor beklentisi olan katılımcılar için uygun bir etkinlik değildir.
Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.
Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.
Rehberin uygun görmesi halinde programda değişiklik yapabilir

ÜCRETLENDİRME :

Yaklaşık 1200 Lira.
Katılıma göre netlik, belirleyici olacak. Maliyet paylaşımı esas alınmaktadır. Kar amacı gütmeyen bir Spor Kulübüyüz.

Maliyete Dahil Olanlar:
2 gün Bağevinde Konaklama ve 2 Kahvaltı
Bağevinden Çevirme Köyüne Transferler
4200 kampına kadar yükleri taşımak için At desteği
Acenta gideri
Rehberlik
Maliyete Dahil Olmayanlar:
Doğubayazıt’a ulaşım (uçak, araba, tren, otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz)
Bağevindeki akşam yemekleri
Çevre ve Kültür Gezisi Transferleri
Kamptaki tüm yeme içme
Kişisel harcamalar

Etkinlik Künyesi

Etkinlik Koordinatörü:Sönmez ERKAYA/0 555 318 80 29
Kontenjan:20 Kişi ile sınırlıdır.
Katılanlar:8
Yer:Ağrı-Iğdır

Gerekli Malzemeler

– Sırt Çantası, Baton, Tozluk, Bot, Çadır, Uyku Tulumu, Mat.
– Kask, Kazma, Krampon.
– Eldiven, Şapka-Bere-Buff, İç-Orta-Dış Giyim.
– Matara, Termos, Kupa.
– Güneş Gözlüğü, Koruyucu Yüz ve Dudak Kremi.
– Çakı, Kap-Kacak, Çatal-Kaşık, Ocak-Kartuş, Çakmak-Kibrit.
– Akşam ve Sabah öğünü olacak şekilde yiyecek ve içeceklerinizi ayarlayınız. Etkinlik sırasındaki atıştırmalıklarınızı (sandviç, kuru incir-kayısı-erik, fındik-ceviz içi, cezerye bar…gibi) unutmayınız.
– Kullandiginiz İlaclariniz ve Şahsi Eşyalarınız.
DİP NOT : Yukarıdaki malzemelerden eksiği olanlar bizimle iletişime geçerek kiralama usulü ile temin edebilecektir.

Uyarılar

Doğal afet, toplumsal olaylar, kaza, araç bozulması gibi bizim dışımızda gelişen durumlardan sorumlu tutulamayız. Bu tip durumlarda erteleme ya da iptal sözkonusu olabilir.

Kulüp etkinliklerimize katılanların doğasporlarını yapmaya engel olucu fiziki-manevi sağlık durumları var ise kesinlikle lider-rehberi bilgilendiriniz.

Kulüp faaliyetlerimizde lüks-konfor-hizmet gibi beklentiler aranmayıp Ekip Uyumu ve Birlikteliğini esas almaktayız. Ticari bir kurum olmadığımızdan bunu özellikle vurgular, aksi davrananların ya da bu ilkeleri kabul etmeyenleri bir sonraki faaliyete alamıyoruz.

Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Son dakika iptallerinin haber verilmemesi bizi çok zor durumda bırakmakta aynı zamanda yedek yazılan kişilerin faaliyete katılma şansını da yok etmektedir, bu konuya dikkatinizi çekeriz.

Etkinlik Fotoları

KAYIT İÇİN :

Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt yaptırmalısınız. Facebook’dan katılım ibaresini seçmeniz yeterli değildir.
Unutmayın siteye “üye olmak” ayrı, “etkinliğe kayıt” olmak farklı. Bir kere kayıt için istenen bilgileri girdiğinizde, sistem bir sonrakinde sizi tanıyor.

ŞİMDİDEN KEYİFLİ AKTİVİTELER
KLOSDAG İHTİSAS KULÜBÜ

etkinligekayit ol uyegirisi
Üye girişi yaptıktan sonra gelen bilgilerinizi kontrol ediniz ve değişiklik varsa ilgili yeri düzelttikten sonra en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

etkinligekayit ol uyeolmadan
Formu doldurduktan sonra kontrol ediniz ve en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

  Adınız

  Soyadınız

  Email Adres

  Cep Tel

  TC No

  Doğum Tarihiniz

  Kan Grubunuz

  HES Kodu (Nasıl alındığı ile ilgili etkinlik künyesindeki açıklamaya bakabilirsiniz)

  Dağcılık Lisans No

  Acil Durumda Aranacak Kişi Adı-Soyadı ve Yakınlık Derecesi (Etkinliğe katılmayan dışarıdan biri olmalı)

  Acil Durumda Aranacak Tel

  SORUMLULUKLAR VE RİSKLER:

  I - Kulübün Sorumlulukları :
  • Katılımcıların katıldığı sportif aktivitenin güzergahını, saatini, rehberini, katılımcı adedini, ve aracı belirler, ilan eder,
  • Aktivitenin ticari amaçlı olmayacağından hareketle aktiviteye ait tüm masrafları katılımcılar arasında ortak ödenmesini sağlar,

  II- Rehberin Sorumlulukları :
  • Katılımcılar sportif aktiviteyi kısaca tanıtır, aktivitenin nerde başlayıp, nerde biteceğine karar verir, güzergah değişikliği, iptal veya planlanan süreden önce bitmesini karar verebilir,
  • Katılımcılar arasında oluşabilecek meselelere karışmaz, taraf olmaz
  • Aktivite esnasında grubun ve aktivitenin selameti açısından aktivite ile alakalı verdiği direktiflere uyulmak zorunludur

  III- Katılımcının Sorumlulukları :
  • Katılacağı etkinlik ile alakalı doktorundan görüş alması kendi ihtiyarındadır.
  • Doğa yürüyüşü çeşitli riskler içerir (düşme, yaralanma, yıldırım, kaza, kesici aletle yaralanma, vahşi hayvan saldırısı, taş düşmesi vs.) katılımcı bu riskleri bilir ve bu risklerden meydana gelebilecek durumlardan rehber ve kulübü sorumlu tutmayacağını peşinen kabul eder.
  • Yanında olması gereken ilaç, sağlık çantası vb.şeyleri temin etmelidir,
  • Şahsi eşyalarının kaybolmaması, çalınmaması ve zarar görmemesi için her türlü tedbiri almalıdır,
  • Kulup kurallarına uymayan (tartışma çıkartan ya da dahil olan) ve rehberin olumsuz durum rapor ettiği katılımcılar sonraki etkinlilere katılamaz.

  Risk kabul beyanı :
  Kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına Kulvar Lokal Santral Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü(KLOSDAG) etkinlikleri sırasında, öncesi ve sonrası aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, kulüp ve yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, etkinlik temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelim olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğumu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağımı, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağımı kabul ve beyan ederim.  Detaylar

  Başlangıç:
  3 Temmuz 2021
  Bitiş:
  11 Temmuz 2021
  Etkinlik etiketleri:
  Website:
  http://www.klosdag.org

  Organizatör

  Klosdag İhtisas Kulübü
  Telefon:
  +90 555 318 80 29
  E-posta:
  iletisim@klosdag.org
  Website:
  http://www.klosdag.org

  Henüz bir yanıt yok - "Sorularınızı aşağıda ekleyebilirsiniz"


   Söylemek istediğiniz bir şey mi var?

   HTML kullanılabilir