Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Bayramda Olimpos Gezisi

21 Mayıs 2021 - 23 Mayıs 2021

BayramdaOlimposGezisi09
ADRASAN – ÇIRALI – OLİMPOS-
GELİDONYA – PHASALİS – YANARTAŞ-
LİKYA YOLU – KAYA TIRMANIŞI –
TEKNE TURU – DOĞA – TARİH –
DENİZ – TATİL- EĞLENCE –
DİNLENCE – AÇIK HAVA MÜZESİ
ve DAHA NELER NELER…
Tüm aktivitelere katılma zorunluluğunuz yok. Dileyen bütün gün pansiyonun serin çardaklarında-hamakta(portakal ve nar ağaçlarının altı) ya da deniz kenarında günün tadını çıkartabilir..
İster bungalow oda, ister çadırınızla konaklama imkanına sahipsiniz..

PROGRAM

11Mayıs Salı Akşamı, Acenta aracımızla Bakırköy’ den hareket ediyoruz. Durak sırasına göre sizleri alarak ilerliyoruz.

12 Mayıs Çarşamba Sabahı, Antalya’da oluyoruz. Öğlen gibi de Olimpos’tayız. Otel ve Çadır Kentimize yerleştikten sonra, akşam yemeğine kadar serbest zaman. Sahilde yüzmek ya da çevrede küçük bir gezinti yapmak olası. Dileyenler ile Kaya Tırmanış sektörüne gideceğiz. Dersane denilen bu sektörde 7′ den 70′ e herkes kendince bir rotaya çıkabilecektir. İlk kez tırmanışı deneyecekler için ise gerekli donanım ve güvenlik sistemleri sağlanacaktır. Kızgın kumlardan, soğuk denize atlar misali 🤗 Akşam yemeğinden sonra ise Kaktüs’ teyiz. İlerleyen saatlerfe hala enerjiniz var ise sahile inip, doğanın dinginliği ve huzurunu yakalamaya çalışıyoruz.

13 Mayıs Perşembe, Adrasan ile Olimpos arasındaki Likya Yolunu yürüyoruz. Bütün gün sürecek yürüyüş ile yorulan bedenlerimizi serin sulara atıyoruz. Yürümek istemeyenler aracımızla direk sahile getirilecektir. Adrasan sahilinde plaj voleybolunu denemeden dönmek yok. Akşam ateş başı sohbeti bizi bekliyor..

14 Mayıs Cuma günü, gizemli – egzotik bir bölgeye, Cennet sektörüne geçiyoruz.. Dileyenler burada Kaya Tırmanışı yapabilecek. Hemen dibindeki harika koya karşı duramıyacaksınız. İlk kez tırmanışı deneyecekler için ise gerekli donanım ve güvenlik sistemleri sağlanacaktır. Akşam Hangar’ dayız. Kesmez ise Öküz Barda coşuyoruz..

15 Mayıs Cumartesi, Tekne Turu ile bölgenin eşşiz güzellikteki koylarına ve adalarına mavi yolculuk yapacağız. Var ise su altı kameralarınızı unutmayınız..Tekne ziyafeti ise hiçbir şeye değişmez.. Akşam yemeğinden sonra Yanartaş’ a gidip, doğanın gizemli ve mistik yönünü yaşayacağız. Kayaların arasından süzülen alevleri izlerken, uzaklara dalıp gideceğiz. Kafa fenerlerinizi yanınıza almayı unutmayın..
* Akyarlar diyarı, gizli bir cennet. Pek az kimsenin bildiği bakir bir bölge. Kumsalı, kaya tırmanış etabı ve panoraması sizde unutulmayacak bir olgu yaratacak. Burası için uygun bir zamanı program içersinde ayarlamaya çalışacağız.
** Tahtalı Dağı en güzel doğa yürüyüşlerinden birini içermektedir. Likya Yolu kesmez ise ve yeterli çoğunluk olur ise burasını da es geçmek olmaz.

16 Mayıs Pazar, pansiyonumuzdaki son kahvaltımızı yapıp öğleden sonra dönüş yoluna koyuluyoruz. Denizi bir kez daha yaşamak isteyenler erken kalkmalılar.. “Unutulmaz Anılar” albüm kesitinize bir yaşanmışlık daha eklemenin mutluluğu ve huzuru ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz ☺️

NOT: Tüm tekne, kano gibi aktivitelerin, program haricindeki giderler katılımcılara aittir.. Katılımcılar hiç bir programa uyma zorunluluğunda değillerdir. Dileyen kendince tatilini yaşayabilir. Hava şartlarına ve genelin önerisine göre programlarda yer değişiklikleri, eklemeler ya da iptaller olabilir. Müze kartı olanlar kesinlikle kartlarını getirmeyi unutmasın.
Bungalow odalarda klima(sıcak-soğuk), duş ve wc vardır. Çadırda kalanlar ise pansiyonun ortak duş ve wc’ lerini kullanabilecektir.

ÜCRETLENDİRME :
– Bungalow Oda – Üyelerimize: 1300 Lira, Misafir Katılımcılar : 1450 Lira.
Dahil Olanlar : Ulaşım(İst.Ant. Gidiş-Dönüş), Transferler, Kahvaltı ve Akşam Yemeği, Günlük Aktiviteler, Acenta, Sigorta ve Rehberlik.
– Çadır Konaklama – Üyelerimize: 850 Lira,
Misafir Katılımcılar : 1000 Lira.
Dahil Olanlar: Ulaşım, Transferler, Kahvaltı ve Akşam Yemeği, Günlük Aktiviteler, Acenta, Sigorta ve Rehberlik.

ÖNEMLİ : Katılım ve Ödemeler için son Tarih 03 Mayıs’ tır. Sona kalan olmayın, sonra çok üzülürsünüz…

KAYIT ve BİLGİ :
+90 555 318 8029
(Etkinlik için bir WhatsApp grubu oluşturulup, tüm detaylar oradan paylaşılacaktır.)

Etkinlik Künyesi

Etkinlik Koordinatörü:Sönmez ERKAYA/0 555 318 80 29
Kontenjan:20 Kişi ile sınırlıdır.
Katılanlar:17
Yer:Antalya Olimpos

Ulaşım

Aracımız E-5 güzergâhındaki aşağıdaki duraklardan ve size yakın olan noktalardan katılımcıları alacaktır. Kesin hareket saatleri faaliyet gününden bir gün önce katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

Durak saatleri yaklaşık verilmiştir. Trafik akışına göre değişkenlik gösterebilir.
DURAK ve SAATLERİ:
İncirli 23:55,
Halıcıoğlu 00:05,
Çağlayan 00:10,
Mecidiyeköy 00:15,
Göztepe 00:35,
Kozyatağı 00:45,
Maltepe 01:05,
Gülsuyu 01:10,
Pendik 01:25,
Esenyalı 01:35

Gerekli Malzemeler

• Sırt Çantası(yürüyüş için bir küçük, genel eşyanız için bir büyük olabilir).
• Yürüyüşler için bot-spor ayakkabı, baton
• Deniz için mayo, havlu, koruyucu kremler, sandalet-terlik, güneş gözlüğü.
• Tırmanış için olanların varsa tüm malzemeleri. Olmayanlara tarafımızdan eldeki malzemeler(dönüşümlü) kullandırılacaktır.
• Akşamları serin olacağından polar-mont-bere bulundurulmasında fayda vardır.
• Olanların müze kartı. Olmayanlar için girişlerde ekonomik kartlar bulunmaktadır.
• Şahsi eşyalarınız, kullandığınız ilaçlarınız.
• Tabii ki fotoğraf makinesi 😉
 

Uyarılar

Herhangi bir rahatsızlığınız var ise önceden bildirmeniz gerekmektedir(alerji, astım, kalp, sara gibi).

***ETKİNLİKLERDE TEK SORUMLU REHBERDİR.REHBERE FAALİYETE KATILANLARIN UYMASI ZORUNLUDUR.REHBERİN GEREKLİ GÖRMESİ DURUMUNDA FAALİYET SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİNİR.
KATILIMCILARIMIZIN BUNLARI KABUL EDEREK KATILIM SAĞLADIKLARINI BİLMELERİ GEREKMEKTEDİR.***

Tüm katılımcılarımızın, daha sonra sizlere duyurulan saatlerinden 10 dk öncesinde duraklarında olmaları rica olunur.

Etkinlik ile ilgili:

Etkinlik ve duyurularımız ticari amaçlı olmayıp, gönüllülük ve masraf paylaşım esası ile yapılmaktadır. Etkinliklerimiz bireysel faaliyetler kapsamında olup kişinin kendi sorumluluğu kendine aittir. Faaliyetlere sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. Hastalık ve ilaç kullanan katılımcılar önceden faaliyet koordinatörüne bilgi vermelidirler. Faaliyetlerimizdeki müşterek maliyetler, katılımcılara eşit paylaştırılmak sureti ile katılım ücreti oluşturulmaktadır. Bu etkinlikler doğa sporu etkinlikleri olduğundan diğer geziler gibi zamanlı planlamalara bire bir uygulanmayabilir. Başlangıç bitiş saatleri trafik ve hava koşullarına göre değişiklikler arz edebilir. Katılımcılarımızın doğaya çıktıklarını ve doğal risklerin olduğunu bilerek faaliyetlere katılmaları gerekmektedir.(sel,yangın,yıldırım düşmesi,yabani hayvan,yön kaybetme vb.) Faaliyetlerde Tek
yetkili ,giderken araca bindiğinizden faaliyet sonu araçtan inene kadar faaliyet lideridir. Faaliyetlere katılan katılımcılar yukarıdaki konuları kabullenmiş sayılacaklardır.

 

HES Kodu Nasıl Alınır

HES kodu üç yöntem ile alınır,

 • Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması (IOS ve Android) ile,
 • 2023 kısa numarasına göndereceğiniz SMS ile;
  • HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  • TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  • T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek,
 • e-Devlet üzeriden buraya tıklayarak,

– e-Devlet üzerinden HES Koduna ait işlemler; üretme, silme, sorgulama ve detaylarını görüntüleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz veya 18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu SMS ile temin edebilirsiniz.
– Covid-19 salgını nedeni ile yeni normalleşmeler kapsamında yapılacak olan eğitim kampımızda tüm sporcularımızın gerekli kişisel önlemleri almaları gerekmektedir.

Kaynak: TDF

Önceki Etkinlik Fotoğrafları

KAYIT İÇİN :

Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt yaptırmalısınız. Facebook’dan katılım ibaresini seçmeniz yeterli değildir.
Unutmayın siteye “üye olmak” ayrı, “etkinliğe kayıt” olmak farklı. Bir kere kayıt için istenen bilgileri girdiğinizde, sistem bir sonrakinde sizi tanıyor.

ŞİMDİDEN KEYİFLİ AKTİVİTELER
KLOSDAG İHTİSAS KULÜBÜ

etkinligekayit ol uyegirisi
Üye girişi yaptıktan sonra gelen bilgilerinizi kontrol ediniz ve değişiklik varsa ilgili yeri düzelttikten sonra en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

etkinligekayit ol uyeolmadan
Formu doldurduktan sonra kontrol ediniz ve en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

  Adınız

  Soyadınız

  Email Adres

  Cep Tel

  Binilecek Durak (Tüm duraklar E-5 ve D100 karayolu güzergahındadır. Aşağıdakilerden farklı bir durak talebiniz var ise mesajlar kısmına yazınız. Uygunluğa göre değerlendirilebilir.)

  TC No

  Doğum Tarihiniz

  Kan Grubunuz

  HES Kodu (Nasıl alındığı ile ilgili etkinlik künyesindeki açıklamaya bakabilirsiniz)

  Dağcılık Lisans No

  Acil Durumda Aranacak Kişi Adı-Soyadı ve Yakınlık Derecesi (Etkinliğe katılmayan dışarıdan biri olmalı)

  Acil Durumda Aranacak Tel

  SORUMLULUKLAR VE RİSKLER:

  I - Kulübün Sorumlulukları :
  • Katılımcıların katıldığı sportif aktivitenin güzergahını, saatini, rehberini, katılımcı adedini, ve aracı belirler, ilan eder,
  • Aktivitenin ticari amaçlı olmayacağından hareketle aktiviteye ait tüm masrafları katılımcılar arasında ortak ödenmesini sağlar,

  II- Rehberin Sorumlulukları :
  • Katılımcılar sportif aktiviteyi kısaca tanıtır, aktivitenin nerde başlayıp, nerde biteceğine karar verir, güzergah değişikliği, iptal veya planlanan süreden önce bitmesini karar verebilir,
  • Katılımcılar arasında oluşabilecek meselelere karışmaz, taraf olmaz
  • Aktivite esnasında grubun ve aktivitenin selameti açısından aktivite ile alakalı verdiği direktiflere uyulmak zorunludur

  III- Katılımcının Sorumlulukları :
  • Katılacağı etkinlik ile alakalı doktorundan görüş alması kendi ihtiyarındadır.
  • Doğa yürüyüşü çeşitli riskler içerir (düşme, yaralanma, yıldırım, kaza, kesici aletle yaralanma, vahşi hayvan saldırısı, taş düşmesi vs.) katılımcı bu riskleri bilir ve bu risklerden meydana gelebilecek durumlardan rehber ve kulübü sorumlu tutmayacağını peşinen kabul eder.
  • Yanında olması gereken ilaç, sağlık çantası vb.şeyleri temin etmelidir,
  • Şahsi eşyalarının kaybolmaması, çalınmaması ve zarar görmemesi için her türlü tedbiri almalıdır,
  • Kulup kurallarına uymayan (tartışma çıkartan ya da dahil olan) ve rehberin olumsuz durum rapor ettiği katılımcılar sonraki etkinlilere katılamaz.

  Risk kabul beyanı :
  Kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına Kulvar Lokal Santral Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü(KLOSDAG) etkinlikleri sırasında, öncesi ve sonrası aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, kulüp ve yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, etkinlik temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelim olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğumu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağımı, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağımı kabul ve beyan ederim.  Detaylar

  Başlangıç:
  21 Mayıs 2021
  Bitiş:
  23 Mayıs 2021
  Website:
  http://www.klosdag.org

  Organizatör

  Klosdag İhtisas Kulübü
  Telefon:
  +90 555 318 80 29
  E-posta:
  iletisim@klosdag.org
  Website:
  http://www.klosdag.org

  2 Yanıt - "Sorularınızı aşağıda ekleyebilirsiniz"

  • comment-avatar
   dilek
   3 Mayıs 2021 (17:31)
   Yanıtla

   Merhaba, 12-16 Mayıs Olimpos gezisiyle ilgili birkaç sorum olacak:

   Kapanma dolayısıyla seyahat izni alınması gerekiyor sanırım, bunu nasıl yapıyorsunuz?

   İstanbul dışından katılmak isteyenler için de izin alınabiliyor mu? şehir içi toplu taşıma + uçak ile Antalya’ya ulaşıp oradan dahil olmak mümkün olur mu; bunun için de izin alınabiliyor mu?

   Duyurudaki ücrete dahil olmayan aktiviteler varsa hangileridir?

   Teşekkürler…

   • Web Admin
    Web Admin
    5 Mayıs 2021 (10:25)
    Yanıtla

    Merhaba,
    Kulüp Lisanslı Sporcularımızın, Kafile Listesi kapsamında belirtilen araç ile yolculuk söz konusu. Gençlik Spor ve İlgili Bakanlıkların onay sonrası bu Kafile Listesi hazırlanıyor. Fakat bunu çok önceden yapıp, kısıtlamalardan Muaf olunacak Taahütname ve gerekli belgeleri hazırlamak gerekiyor.


  Söylemek istediğiniz bir şey mi var?

  HTML kullanılabilir