Geçmiş Etkinlik Fotoğrafları

Harmankaya Etkinliği – 20-21 Haziran 2020 (Toplam 37 Fotoğraf):

Tırmandık, Yüzdük, Yürüdük, Gezdik,
….kısacası çok eğlendik ,’))

Hacıllı Etkinliği – 06-07 Haziran 2020 (Toplam 31 Fotoğraf):

Aylar sonra ilk kamp, ilk tırmanış, ilk yürüyüş.
Bitmedi…
Gölde yüzme, Mağara gezisi, Meditasyon, Yoga gibi daha bir çok aktivite.
Çok amaçlı bir etkinlik oldu.
Tam bir aile kampı idi…
Bizi izlemeye devam ediniz :))

Kaz Dağları ve Ortak Ekolojik Yaşam – 14-15 Mart 2020 (Toplam 78 Fotoğraf):

Bu etkinlik dönemin son etkinliği oldu. Kara Bela(covit19) memleketi sarmadan, tüm kaleleri zaptetmeden önce Kaz Dağları bizim için bir nefes oldu. Şimdilerde ise bir moral..Umarım o güzel günlere çabucak döneriz. 14-15 Mart Tarihlerinde önce Ayazma Silsilesi ve Kestirme(YENİ) bir Patika ile doğa yürüyüşü yaptık. Sonrasında Ortak Ekolojik Çiftliğine yöneldik. Biz daha çok Komün Yaşamı diye adlandırmayı sevdik. Hem orada emek verip yaşamsal döngüyü sürdürmeleri hemde mevcut sistemin çarpık olgusuna alternatif bir hayat sunma çabaları doğrusu alkışı hak ediyor. Bu tarz yaşam alanların oluşturulması kapitalist sistemin çarklarına aynı zamanda bir başkaldırı. Umarım ülke çapında çoğalır. Hatta dünyanın gelinen şu konumunda bu tür çabalar temel birer ihtiyaç oluşturmaktadır. En kısa zamanda Refikler Çiftliğine ve Kaz Dağlarımıza kavuşmak dileği ile :))

Tureks-Adventure’20 Macera Fuarı – Şubat 2020 (Toplam 27 Fotoğraf):

2.si Düzenlenen Macera Fuarına bu sene ilgi epey yoğun oldu.
Uzun zamandır göremediğimiz dostları,
burada sıcak bir gülümseyişle kucakladık.
Özellikle standımıza uğrayan eş-dost bizi çok sevindirdi.
Bir sonraki Doğa Sporları Fuarını iple çekiyoruz ,’)

Menekşe Doğa Yürüyüşü 09 Şubat 2020 (Toplam 22 Fotoğraf):

Mis gibi bir havada, oturmuş taze kar ve yüreklerde coşku..İşte Ekip Ruhu..Tüm ekibi yürekten kutluyoruz ,’))

Uludağ Kış Faaliyeti – 01 ŞUBAT 2020 (Toplam 43 Fotoğraf):

KLOS DAĞCILIK Olarak bu yıl da iddialı etkinliklerimiz ile karşınızdayız… Yılın ilk faaliyetine her yıl olduğu gibi Uludağ ile başladık.

Bu Etkinliği geçtiğimiz ay Uludağ’da yaşamlarını yitiren iki doğasever Efe Sarp ve Mert Alparslan’ a İTHAF ettik.
Kulübümüz tarafından yapılan faaliyetimiz, 19 sporcu ile Oteller bölgesinden start aldı. İki Doğasever arkadaşımızın kaybolmaları sonucu, Kürekli Vadiye inmeleri ve burada yaşamlarını kaybetmeleri, hala kabul etmek istemediğimiz bir gerçek. Kürekli Vadi Sırtından ilerleyerek bir kez daha kendilerini YAD ettik. Karda yaklaşık 20 km. sonunda Hamamlı Kızık Köyü’nde etkinliğimizi sona erdirdik. Yürüyüş başlangıcında yoğun sis ve sert bir rüzgar vardı. İrtifa kaybettikçe hava yumuşadı, sis dağıldı.

Bu faaliyet’ te biraz da amacımız geniş kitlelere ulaşmak idi. Yani Doğa severlerin-ceklerin doğadan korkup sakınmaması, uzak durmaması adına hemen akabinde bu etkinliği gündeme getirdik. Sosyal medya ve uzantıları genelde hep kötü olan olguları tam manşete taşıdığı için beraberinde kişileri Doğa ve Sporlarından kaçırmış oluyor. Oysa BİLGİ – DONANIM – DENEYİM üçgeni bazında kişi kendini hazırladığında problemlerin üstesinden gelinmesi daha kolaylaşıyor. Tabii ki yine doğada kazalar olacak…Kazalar hayatımızın her alanında mevcut.

İnanın kent yaşantısı çok daha riskli… Trafik denilen canavarın yol açtığı acılar inanılmaz boyutta. Oysa Doğa ve Sporları gerekli tedbirler alındığında, kişi eğitim ve uygulamaları ile kendini donattığında dünyanın en güvenli yerinde olduğunu hissedecektir. Acıları-mızı en aza indirgemek bizim elimizde. Doğaya gitmeyin demek, güvenlik adı altında yasaklama getirmek, gidenlere ceza kesmek bir çözüm değildir ! Bir daha bu tür acıların yaşanmaması adına…

Etkinliği öneren Mehmet Özmalkoç’a, Rehberliğini yapan İsmet Şentürk’e, Koordinatörlüğünü yürüten Wantuz Sönmez’e ve bu etkinliğe katılan çok değerli Dağ Sporcularımıza teşekkür ederiz…

Cilolar Sunumu 15 Ocak 2020 (Toplam 22 Fotoğraf):

Cilolar – Reşko(Uludoruk) Sunumuna katılan tüm ilgili-özenli-duyarlı dostlarımıza çok teşekkür ederiz.

Kartepe Yürüyüş Etkinliği 12 Ocak 2020 (Toplam 8 Fotoğraf):

Pazar günü Kartepe Etkinliğimize katılan, destek veren, emeği geçen herkese çok teşekkürler. Uzun zamandır böylesine bir aktivite olmuyordu..2020′ ye güzel bir start aldık. Bir kulübü ayakta tutan hayata geçen faaliyetlerdir.. Teşekkürler Klosdag’lılar.

Cilolar Kış Zirve Tırmanışı 22-24 Aralık 2019 (Toplam 53 Fotoğraf):

Cilolar – Reşko(Uludoruk) faaliyetimiz Sönmez Erkaya Liderliği, Hakkâri Tdf İl Temsilciliği-Naci ERTUNÇ rehberliğinde, İstanbul-İzmir-Manisa-Diyarbakır ve Hakkari illerinden gelen 18 dağcının katılımıyla gerçekleştirildi.

Karcı Dağı Etkinliği 28-29 Eylül 2019 (Toplam 120 Fotoğraf):

Karcı Dağının en görkemli, en yüksek doruğu olan KARABABA zirvesine başarı ile çıktık.. Dere yatağından başlayan yürüyüşümüz önce küçük şelaler, sık ormanlık, Taşlık Yaylası ve Ağıl rotası ile birleşti..Sonrası sırt hattı ile birlikte uzun soluklu ve dik etaplı bir rota bitimi ile zirveye vardık..Dönüşü klasik tarafından yapıldı..yaklaşık hepsi 10 saat sürdü..Böylesine keyifli ve zorlayıcı olması bizi çok sevindirdi. Dağ faaliyetimiz öncesi epey bir vaktimiz vardı. Biz de günü değerlendirmek adına LAODİKEİA tarihi antik bölgesini önce gezdik…Dağ Çıkışımız öncesi ikinci durağımız HİERAPOLİS tarihi bölgesi ile PAMUKKALE ziyaretimiz oldu ,’)

Poyrazlar Gölü Ve Acarlar Longozu 21-22 Eylül 2019 (Toplam 62 Fotoğraf):

21-22 Eylül 2019 Tarihleri arasında iki güzel bölgeyi ziyaret ettik.. Poyrazlar’da 13 km. yürüyüp kamp attık..Acarlar’da ise Longozun tadını çıkardık.. Kulübün temel ilkesi olan Grup Uyumu ve Birlikteliği ile bir sonraki etkinliğimize davetlisiniz..Bizi izlemeye devam edin ,’)

Demirkazık East Face 30 Ağustos-01 Eylül 2019 (Toplam 17 Fotoğraf):

Demirkazık Doğu Çarşağı Rotası başarı ile çıkılmıştır.
Toplam 18 saat süren tırmanış gece 04:00 sularında ancak bitirilebilmiştir.. Kazasız belasız böylesine güç bir tıramanışın başarı ile sonlanmasında tüm ekibin payı vardır.. Tüm katılımcılarımızı kutluyoruz. Ve bu tırmanışı 30 Ağustos şehitlerine armağan ediyoruz.

Kaya Tırmanış Eğitim Kampı 24-25 Ağustos 2019 (Toplam 179 Fotoğraf):

Bayramda Maçahel 10-16 Ağustos 2019 (Toplam 30 Fotoğraf):

Maçahel, Gorgit, Karçal ve Batum’dan SEVGİLERLE…

Küçükelmalı Çiçek Hasadı 20-21 Temmuz 2019 (Toplam 30 Fotoğraf):

Klosdag olarak, Bidos ile bir haftasonu böyle geçti. Kamp alanı, Gölü, Ormanı, Çömlekleri, Sebze-Meyva ve İnsanı ile Bilecik kültür ve çevresini yakından tanıdık. Bir sonraki beraberliği iple çekiyoruz ,’))

Dedegül Zirve Etkinliği 6-7 Temmuz 2019 (Toplam 31 Fotoğraf):

Güney ve Kuzey Zirveleri aynı gün çıkıldı.
Kamp yerimiz yeşil, çam ağaçları konseptli ve boş yıldızlı idi..Buyrun keyifli seyirler ,’)