Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Doğançay Dere Yürüyüşü

7 Temmuz 2024 @ 07:00 - 17:00

DogancayDereYuruyusu01
Sıcakların aman vermediği şu yaz günlerinde siz serinlemeye davet ediyoruz. Ve bu havalarda en doğrusu; dere yürüyüşleri, temiz gölde yüzmeceler ve bir parça nefes alabilme aktiviteleri başı çekmektedir. Sizleri İstanbul’a çok yakın olan bir mesafeye götürüyoruz. Derenin içersinde, kenarında, bazen bileğe, bazen bele kadar suda yürüyüşümüz sürecek.
Son derece keyif alacağınız ferah bir etkinlik olacak.

PROGRAM
Pazar sabahı minibüsümüz ile Kocaeli-Sakarya istikametine doğru yol alacağız. Kahvaltıyı güzergahımız üzerinde bir tesiste yapabileceğiz. Dileyen kendi yiyeceğini yanında getirebilir. Yürüyüş başladığında dileyen derenin içersinden ıslanarak ilerleyebileceği gibi, kuru kuru yürümek isteyenler ise derenin kenarından yana tercihlerini kullanabilir. Lakin karpuz kabuğunun suya düştüğü şu günlerde sudan kaçmak pek akıl karı gelmeyebilir, istisnalar hariç. Hava kararmadan etabı bitirdiğimizde Alabalık Tesislerinde güzel bir ziyafet çekebiliriz.
Hadin bakalım, maceraya hazırmısınız :))

GETİRLMESİ Gerekenler-Önerilenler :
– Bileği saran bir bot. Mümkün ise eski tip olsun. Alt yan kenarları delerek, içeriye giren suyun boşalmasını tahliye edersiniz.
– Olanların var ise kask ve dizlik kullanması tavsiye edilir.
– Güneş gözlüğü ve koruyucu kremler.
– Su Matarası ve Termos(sıcak su, çay…)
– Sandviç ve atıştırnalıklarınız(kuru yemiş-ceviz-fındık, kuru incir-kayısı, hurma, cezerye bar…)
– Baton, kafa feneri, düdük, çakı, çakmak…vs

ÜCRET : Maliyet Paylaşımı esastır. 600 Lira.
Rehber : Cemil Avcı

Etkinlik Künyesi

Etkinlik Koordinatörü:Cemil Avcı
Kontenjan: .... kişi ile sınırlıdır.
Katılanlar:4
Yer:Izmit- Adapazari

Ulaşım

Aracımız E-5 güzergâhındaki aşağıdaki duraklardan ve size yakın olan noktalardan katılımcıları alacaktır. Kesin hareket saatleri faaliyet gününden bir gün önce katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

Gerekli Malzemeler

GETİRLMESİ Gerekenler-Önerilenler :
– Bileği saran bir bot. Mümkün ise eski tip olsun. Alt yan kenarları delerek, içeriye giren suyun boşalmasını tahliye edersiniz.
– Olanların var ise kask ve dizlik kullanması tavsiye edilir.
– Güneş gözlüğü ve koruyucu kremler.
– Su Matarası ve Termos(sıcak su, çay…)
– Sandviç ve atıştırnalıklarınız(kuru yemiş-ceviz-fındık, kuru incir-kayısı, hurma, cezerye bar…)
– Baton, kafa feneri, düdük, çakı, çakmak…vs

Uyarılar

Herhangi bir rahatsızlığınız var ise önceden bildirmeniz gerekmektedir(alerji, astım, kalp, sara gibi).

***ETKİNLİKLERDE TEK SORUMLU REHBERDİR.REHBERE FAALİYETE KATILANLARIN UYMASI ZORUNLUDUR.REHBERİN GEREKLİ GÖRMESİ DURUMUNDA FAALİYET SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİNİR.
KATILIMCILARIMIZIN BUNLARI KABUL EDEREK KATILIM SAĞLADIKLARINI BİLMELERİ GEREKMEKTEDİR.***

Tüm katılımcılarımızın, daha sonra sizlere duyurulan saatlerinden 10 dk öncesinde duraklarında olmaları rica olunur.

Etkinlik ile ilgili:

Etkinlik ve duyurularımız ticari amaçlı olmayıp, gönüllülük ve masraf paylaşım esası ile yapılmaktadır. Etkinliklerimiz bireysel faaliyetler kapsamında olup kişinin kendi sorumluluğu kendine aittir. Faaliyetlere sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. Hastalık ve ilaç kullanan katılımcılar önceden faaliyet koordinatörüne bilgi vermelidirler. Faaliyetlerimizdeki müşterek maliyetler, katılımcılara eşit paylaştırılmak sureti ile katılım ücreti oluşturulmaktadır. Bu etkinlikler doğa sporu etkinlikleri olduğundan diğer geziler gibi zamanlı planlamalara bire bir uygulanmayabilir. Başlangıç bitiş saatleri trafik ve hava koşullarına göre değişiklikler arz edebilir. Katılımcılarımızın doğaya çıktıklarını ve doğal risklerin olduğunu bilerek faaliyetlere katılmaları gerekmektedir.(sel,yangın,yıldırım düşmesi,yabani hayvan,yön kaybetme vb.) Faaliyetlerde Tek
yetkili ,giderken araca bindiğinizden faaliyet sonu araçtan inene kadar faaliyet lideridir. Faaliyetlere katılan katılımcılar yukarıdaki konuları kabullenmiş sayılacaklardır.

 

KAYIT İÇİN :

Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt yaptırmalısınız. Facebook’dan katılım ibaresini seçmeniz yeterli değildir.
Unutmayın siteye “üye olmak” ayrı, “etkinliğe kayıt” olmak farklı. Bir kere kayıt için istenen bilgileri girdiğinizde, sistem bir sonrakinde sizi tanıyor.

ŞİMDİDEN KEYİFLİ AKTİVİTELER
KLOSDAG İHTİSAS KULÜBÜ

etkinligekayit ol uyegirisi
Üye girişi yaptıktan sonra gelen bilgilerinizi kontrol ediniz ve değişiklik varsa ilgili yeri düzelttikten sonra en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

etkinligekayit ol uyeolmadan
Formu doldurduktan sonra kontrol ediniz ve en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

  Adınız

  Soyadınız

  Email Adres

  Cep Tel

  Binilecek Durak (Tüm duraklar E-5 - D100 karayolu güzergahındadır. Aşağıdakilerden farklı bir durak talebiniz var ise mesajlar kısmına yazınız. Uygunluğa göre değerlendirilebilir.)

  TC No

  Acil Durumda Aranacak Kişi Adı-Soyadı ve Yakınlık Derecesi (Etkinliğe katılmayan dışarıdan biri olmalı)

  Acil Durumda Aranacak Tel

  SORUMLULUKLAR VE RİSKLER:

  I - Kulübün Sorumlulukları :
  • Katılımcıların katıldığı sportif aktivitenin güzergahını, saatini, rehberini, katılımcı adedini, ve aracı belirler, ilan eder,
  • Aktivitenin ticari amaçlı olmayacağından hareketle aktiviteye ait tüm masrafları katılımcılar arasında ortak ödenmesini sağlar,

  II- Rehberin Sorumlulukları :
  • Katılımcılar sportif aktiviteyi kısaca tanıtır, aktivitenin nerde başlayıp, nerde biteceğine karar verir, güzergah değişikliği, iptal veya planlanan süreden önce bitmesini karar verebilir,
  • Katılımcılar arasında oluşabilecek meselelere karışmaz, taraf olmaz
  • Aktivite esnasında grubun ve aktivitenin selameti açısından aktivite ile alakalı verdiği direktiflere uyulmak zorunludur

  III- Katılımcının Sorumlulukları :
  • Katılacağı etkinlik ile alakalı doktorundan görüş alması kendi ihtiyarındadır.
  • Doğa yürüyüşü çeşitli riskler içerir (düşme, yaralanma, yıldırım, kaza, kesici aletle yaralanma, vahşi hayvan saldırısı, taş düşmesi vs.) katılımcı bu riskleri bilir ve bu risklerden meydana gelebilecek durumlardan rehber ve kulübü sorumlu tutmayacağını peşinen kabul eder.
  • Yanında olması gereken ilaç, sağlık çantası vb.şeyleri temin etmelidir,
  • Şahsi eşyalarının kaybolmaması, çalınmaması ve zarar görmemesi için her türlü tedbiri almalıdır,
  • Kulup kurallarına uymayan (tartışma çıkartan ya da dahil olan) ve rehberin olumsuz durum rapor ettiği katılımcılar sonraki etkinlilere katılamaz.

  Risk kabul beyanı :
  Kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına Kulvar Lokal Santral Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü(KLOSDAG) etkinlikleri sırasında, öncesi ve sonrası aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, kulüp ve yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, etkinlik temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelim olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğumu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağımı, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağımı kabul ve beyan ederim.


  Detaylar

  Tarih:
  7 Temmuz 2024
  Saat:
  07:00 - 17:00
  Website:
  http://www.klosdag.org

  Organizatör

  Klosdag İhtisas Kulübü
  Telefon:
  +90 555 318 80 29
  E-posta:
  iletisim@klosdag.org
  Website:
  http://www.klosdag.org

  Henüz bir yanıt yok - "Sorularınızı aşağıda ekleyebilirsiniz"


   Söylemek istediğiniz bir şey mi var?

   HTML kullanılabilir