“Himalayaların Fısıldadıkları” Sunumu

Ne Zaman:
29 Kasım 2018 @ 20:00 – 22:00
2018-11-29T20:00:00+03:00
2018-11-29T22:00:00+03:00
Nerede:
Babil Cafe
Caferağa Mahallesi
Mühürdar Cd. 63/1
34710 Kadıköy/İstanbul
İletişim:
"Himalayaların Fısıldadıkları" Sunumu @ Babil Cafe

Kulübümüz nezdinde önceden gerçekleştirilen Canan hocamız ile 2. sunumu da huzurlarınıza getiriyoruz. Hocamız ile hemen her ay deneyimlerini sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz. Bu sunumu kaçırmayın ,’)

” Zen yol demektir. Özümüze giden yol.
Önemli bir disiplin gerektiren bu yolda savaş Egomuza karsı verilir. Aslında kelimeler ile Zen’i anlatmak boş bir uğraştır.
Ancak özümüzle kavrayabilir. Zen bir görü biçimidir.
Hiç bitmeyen bir yoldur.
Bugün konumuz Zen Bilimi..Himalayalarda kaldığım köylerde, manastırlarda ve meditasyon kamplarında dört yıl boyunca öğrendiklerimi sizlerle paylaşacağım.
Hem sohbet hem Zen Bilimi…Hepinizi Beklerim..”

Canan İlbay kimdir ?

1982 tarihinde Denizli’de doğdu.İlk ve Orta öğrenimini tamamladıktan sonra Eskisehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Matematik öğretmenliğine başladı. 2006 mezuniyetin ardindan Ege Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde Tezli yüksek lisansını tamamladı.12 yıldır öğretmenlik yapan Canan İlbay İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümlerine devam ediyor.İngilizce ve Almanca biliyor.Planladığı Güney Amerika Rotası için de İspanyolca öğrenmeye devam ediyor.
2006 dan beri Asya ve Avrupa ‘da 40 ülkeyi gezen Canan İlbay çeşitli dergilerde gezi yazıları yazdı ve birçok üniversite de gezileri ile ilgili konferanslar verdi.

Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılık yapan Canan İlbay Avrupa da katıldığı çeşitli yarışmalarda üç mansiyon ödülü kazandı.
Farklı kültürlere olan merakı nedeni ile I Ching,Feng Shui,Hatha Yoga,Yin Yoga ve Zen Bilimi alanlarında Hindistan ve Nepal’de düzenlenen çeşitli eğitimlere katıldı.Asyada kaldığı sürenin büyük çoğunluğunu manastırlarda,dağ köylerinde ve meditasyon kamplarında geçirdi.
En kısa zamanda okuyucusu ile buluşacak olan “Himalayaların Fısıltıları” ve “Musonlarda Aşk” adlı iki kitabı üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.
Okuldan kalan zamanlarında gönüllü olarak çalıştığı kurumların yanısıra seminerlerine devam ediyor.Kitap okumak hayatındaki en büyük tutkusu.Sıkı bir Virginia Woolf hayranı.

Web sitesi: http://www.gezenkalem.com

Şimdiden Keyifli Bir Sunum Dileriz..
KLOSDAG

Canan İlbay’ın önceki sunumundan:

CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay
CananIlbay

Henüz bir yanıt yok - "Sorularınızı aşağıda ekleyebilirsiniz"


    Söylemek istediğiniz bir şey mi var?

    HTML kullanılabilir