Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Harmanyaka Faaliyeti

23/10/2021 - 24/10/2021

Harmankaya2021Ekim 01
• KAYA TIRMANIŞI
• KAMP
• DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
• KANYON

Bölge İstanbul’a yakın olan Bilecik il sınırları içersinde. Büyüleyici doğası ile karşılaştığınızda gözlerinize inanamıyacaksınız. Kanyon girişi Yenipazar İlçesinden başlayıp, İnhisar İlçesine bağlı Harmanköy’de bitmekte.
Kanyon geçişi yılın bu döneminde en keyifli kısmını oluşturmaktadır. Ancak bu sene suyun debisi çok yüksek, sadece belli bir noktaya kadar gidebileceğiz. Kanyon çıkışındaki devasa duvarlar adeta başınızı döndürecektir. Kısacası kayası, akarsuyu, köyü, mimarisi, kültürü ve insanı size görsel bir şölen sunacaktır. İki gün boyunca rotalarda tırmanabilecek, kanyon deneyimini yaşayacaksınız. Akşam kamp ateşinde sohbetimiz, gece yürüyüşlerimiz ile unutulmayacak bir aktive, hatıralar albümünüze eklenecek.

PROGRAM

23 Ekim Cumartesi sabahı 06:00′ da Bakırköy’den hareketle yola koyulacaktır. Sonra sırası ile belirtilen otobüs duraklarınızdan(E-5 üzeri) alınarak yola devam edilecek. Şirin bir kasabada serbest kahvaltımızı yapıp, bir gece-bir sabah öğünü için alışverişimizi gerçekleştireceğiz. Kamp yerine kadar aracımız gitmektedir.
Sonrasında kanyona gideceğiz. Su debisine göre nehire gireceğiz ya da deneyeceğiz.
Akşam kamp ateşini yakıp, tatlı bir sohbet, şarkı-türkü edası ile anı yaşayacağız. Patatesleri köze gömmeyi unutmayın

24 Ekim Pazar günü ise Tırmanış Bahçesine geçeceğiz. Kendi yetinize göre uygun rotalarda üstten emniyetle kaya tırmanışını yapacağız. Adrenalini ve problem çözmeyi seviyorsanız tam size göre. Mevcut imkanlara göre çevrede yürüyüş yaparak günü tamamlayacağız.
Akşama doğru ise çadırları toplayıp doğruca İstanbul yoluna düşeceğiz.. Vücutlar yorgun ancak yüzlerde tatlı bir tebessüm belirecek…

GETİRİLMESİ GEREKENLER ve ÖNERİLENLER :
• Çadır, Uyku tulumu, Mat
• Yürüyüş Botu, İç-Orta-Dış Giyim
• Koruyucu Kremler, Güneş Gözlüğü
• Kap-kacak, Ocak, Çatal-Kaşık-Çakı
• Matara, Termos
• Havlu, Mayo-Şort, Yedek Kıyafet
NOT :
Özellikle çadırı olmayanlar bunu belirtirse kiralama yöntemi ile temin edebiliriz. Ya da çok uyguna kendileri temin edebilirler. Diğer detaylar için aşağıdaki mail adresine ya da cepten arama yolu ile yanıtlayabiliriz.

BİLGİ : +90 555 318 8029
(Kaydınız gerçekleştirildikten sonra, Geçici WhatsApp grubuna dahil edileceksiniz. İrtibat-iletişim genelde bunun üzerinden yürütülecektir.)

Etkinlik Künyesi

Etkinlik Koordinatörü:Sönmez ERKAYA
Kontenjan:20 Kişi ile sınırlıdır.
Katılanlar:11
Yer:Bilecik

Ulaşım

Aracımız E-5 güzergâhındaki aşağıdaki duraklardan ve size yakın olan noktalardan katılımcıları alacaktır. Kesin hareket saatleri faaliyet gününden bir gün önce katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

Durak saatleri yaklaşık verilmiştir. Trafik akışına göre değişkenlik gösterebilir.

Araç Durakları:

İncirli-Alfemo Önü 06:00,
Çağlayan-Adliye Önü 06:10,
Mecidiyeköy – YapıKredi Önü 06:15,
Sait Çiftçi 06:20
Göztepe 06:45,
Bostancı 05:50
Kartal 07:15
Pendik 07:25,
Güzelyalı 07:45
İçmeler 07:55
Çayırova McDonalds 08:00
Gebze Center 08:10

Gerekli Malzemeler

• Çadır, Uyku tulumu, Mat
• Yürüyüş Botu, İç-Orta-Dış Giyim
• Koruyucu Kremler, Güneş Gözlüğü
• Kap-kacak, Ocak, Çatal-Kaşık-Çakı
• Matara, Termos
• Havlu, Mayo-Şort, Yedek Kıyafet
NOT :
Özellikle çadırı olmayanlar bunu belirtirse kiralama yöntemi ile temin edebiliriz. Ya da çok uyguna kendileri temin edebilirler. Diğer detaylar için aşağıdaki mail adresine ya da cepten arama yolu ile yanıtlayabiliriz.

Uyarılar

Herhangi bir rahatsızlığınız var ise önceden bildirmeniz gerekmektedir(alerji, astım, kalp, sara gibi).

***ETKİNLİKLERDE TEK SORUMLU REHBERDİR.REHBERE FAALİYETE KATILANLARIN UYMASI ZORUNLUDUR.REHBERİN GEREKLİ GÖRMESİ DURUMUNDA FAALİYET SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİNİR.
KATILIMCILARIMIZIN BUNLARI KABUL EDEREK KATILIM SAĞLADIKLARINI BİLMELERİ GEREKMEKTEDİR.***

Tüm katılımcılarımızın, daha sonra sizlere duyurulan saatlerinden 10 dk öncesinde duraklarında olmaları rica olunur.

Etkinlik ile ilgili:

Etkinlik ve duyurularımız ticari amaçlı olmayıp, gönüllülük ve masraf paylaşım esası ile yapılmaktadır. Etkinliklerimiz bireysel faaliyetler kapsamında olup kişinin kendi sorumluluğu kendine aittir. Faaliyetlere sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. Hastalık ve ilaç kullanan katılımcılar önceden faaliyet koordinatörüne bilgi vermelidirler. Faaliyetlerimizdeki müşterek maliyetler, katılımcılara eşit paylaştırılmak sureti ile katılım ücreti oluşturulmaktadır. Bu etkinlikler doğa sporu etkinlikleri olduğundan diğer geziler gibi zamanlı planlamalara bire bir uygulanmayabilir. Başlangıç bitiş saatleri trafik ve hava koşullarına göre değişiklikler arz edebilir. Katılımcılarımızın doğaya çıktıklarını ve doğal risklerin olduğunu bilerek faaliyetlere katılmaları gerekmektedir.(sel,yangın,yıldırım düşmesi,yabani hayvan,yön kaybetme vb.) Faaliyetlerde Tek
yetkili ,giderken araca bindiğinizden faaliyet sonu araçtan inene kadar faaliyet lideridir. Faaliyetlere katılan katılımcılar yukarıdaki konuları kabullenmiş sayılacaklardır.

 

HES Kodu Nasıl Alınır

HES kodu üç yöntem ile alınır,

 • Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması (IOS ve Android) ile,
 • 2023 kısa numarasına göndereceğiniz SMS ile;
  • HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  • TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  • T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek,
 • e-Devlet üzeriden buraya tıklayarak,

– e-Devlet üzerinden HES Koduna ait işlemler; üretme, silme, sorgulama ve detaylarını görüntüleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz veya 18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu SMS ile temin edebilirsiniz.
– Covid-19 salgını nedeni ile yeni normalleşmeler kapsamında yapılacak olan eğitim kampımızda tüm sporcularımızın gerekli kişisel önlemleri almaları gerekmektedir.

Kaynak: TDF

Etkinlik Fotoları

KAYIT İÇİN :

Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt yaptırmalısınız. Facebook’dan katılım ibaresini seçmeniz yeterli değildir.
Unutmayın siteye “üye olmak” ayrı, “etkinliğe kayıt” olmak farklı. Bir kere kayıt için istenen bilgileri girdiğinizde, sistem bir sonrakinde sizi tanıyor.

ŞİMDİDEN KEYİFLİ AKTİVİTELER
KLOSDAG İHTİSAS KULÜBÜ

etkinligekayit ol uyegirisi
Üye girişi yaptıktan sonra gelen bilgilerinizi kontrol ediniz ve değişiklik varsa ilgili yeri düzelttikten sonra en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

etkinligekayit ol uyeolmadan
Formu doldurduktan sonra kontrol ediniz ve en alttaki Etkinliğe Kayıt Ol tuşuna basınız.

  Adınız

  Soyadınız

  Email Adres

  Cep Tel

  Binilecek Durak (Tüm duraklar E-5 ve D100 karayolu güzergahındadır. Aşağıdakilerden farklı bir durak talebiniz var ise mesaj kısmına yazınız. Uygunluğa göre değerlendirilebilir.)

  TC No

  Doğum Tarihiniz

  Kan Grubunuz

  HES Kodu (Nasıl alındığı ile ilgili etkinlik künyesindeki açıklamaya bakabilirsiniz)

  Dağcılık Lisans No

  Acil Durumda Aranacak Kişi Adı-Soyadı ve Yakınlık Derecesi (Etkinliğe katılmayan dışarıdan biri olmalı)

  Acil Durumda Aranacak Tel

  SORUMLULUKLAR VE RİSKLER:

  I - Kulübün Sorumlulukları :
  • Katılımcıların katıldığı sportif aktivitenin güzergahını, saatini, rehberini, katılımcı adedini, ve aracı belirler, ilan eder,
  • Aktivitenin ticari amaçlı olmayacağından hareketle aktiviteye ait tüm masrafları katılımcılar arasında ortak ödenmesini sağlar,

  II- Rehberin Sorumlulukları :
  • Katılımcılar sportif aktiviteyi kısaca tanıtır, aktivitenin nerde başlayıp, nerde biteceğine karar verir, güzergah değişikliği, iptal veya planlanan süreden önce bitmesini karar verebilir,
  • Katılımcılar arasında oluşabilecek meselelere karışmaz, taraf olmaz
  • Aktivite esnasında grubun ve aktivitenin selameti açısından aktivite ile alakalı verdiği direktiflere uyulmak zorunludur

  III- Katılımcının Sorumlulukları :
  • Katılacağı etkinlik ile alakalı doktorundan görüş alması kendi ihtiyarındadır.
  • Doğa yürüyüşü çeşitli riskler içerir (düşme, yaralanma, yıldırım, kaza, kesici aletle yaralanma, vahşi hayvan saldırısı, taş düşmesi vs.) katılımcı bu riskleri bilir ve bu risklerden meydana gelebilecek durumlardan rehber ve kulübü sorumlu tutmayacağını peşinen kabul eder.
  • Yanında olması gereken ilaç, sağlık çantası vb.şeyleri temin etmelidir,
  • Şahsi eşyalarının kaybolmaması, çalınmaması ve zarar görmemesi için her türlü tedbiri almalıdır,
  • Kulup kurallarına uymayan (tartışma çıkartan ya da dahil olan) ve rehberin olumsuz durum rapor ettiği katılımcılar sonraki etkinlilere katılamaz.

  Risk kabul beyanı :
  Kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına Kulvar Lokal Santral Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü(KLOSDAG) etkinlikleri sırasında, öncesi ve sonrası aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, kulüp ve yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, etkinlik temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelim olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğumu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağımı, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağımı kabul ve beyan ederim.


  Detaylar

  Başlangıç:
  23/10/2021
  Bitiş:
  24/10/2021
  Etkinlik etiketleri:
  Website:
  http://www.klosdag.org

  Organizatör

  Klosdag İhtisas Kulübü
  Telefon:
  +90 555 318 80 29
  E-posta:
  iletisim@klosdag.org
  Website:
  http://www.klosdag.org

  1 mesaj var - "Sorularınızı aşağıda ekleyebilirsiniz"


  Söylemek istediğiniz bir şey mi var?

  HTML kullanılabilir